Bilgi güvenliğine ne kadar hazırsın ?

BT GÜVENLİĞİ

Bilgi teknolojileri güvenliği konusunda sizlerde hemen gerekli önlemlerinizi alın!.


Bilişim sistemleri bir bütündür.

Bilgi Teknolojileri Güvenlik Danışmanlığı

Yaşamımızın her anında gelişmekte olan teknolojik yapıların güvenlik konusunda önemini git gide arttırdığını daha çok derinden hisseder duruma gelmiş bulunmaktayız. İş yapış biçimlerimiz ve alışkanlıklarımız teknolojinin vazgeçilmez ve ayrılmaz bir parça olduğunu göstermiştir.

Bilgi teknolojileri güvenliği oldukça geniş bir kavramdır. Tüm altyapı tasarımı ve yönetiminden, güvenlik ürün ve hizmetlerinin seçimine, bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulup, işletilmesinden, sızma (penetrasyon) testlerinin gerçekleştirilmesine kadar birçok süreçle bilişim teknolojileri güvenlik alanını oluşturmaktadır. Deskport işte tüm bu noktalarda ihtiyaç duyduğunuz hizmeti size sağlar.

Kapsayıcı bir güvenlik çözümü.

Bilişim Teknolojileri Güvenlik Çözümlerimiz

Deskport olarak uzman kadromuz ve gelişmiş teknoloji alt yapımız sayesinde bilişim teknolojileri güvenlik önlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

SİSTEM DANIŞMANLIĞI

Sizin için bilgi teknolojisi sistemleri önerme, planlama, tasarlama ve kurmaktan sorumluyuz. Bilişim teknolojileri sorunlarıyla ilgili yardım veya tavsiye almak isteyen endüstriyel ve ticari müşterilerimize BT Güvenliği kapsamında bu hizmeti sunmaktayız.

AĞ GÜVENLİĞİ

Ağ güvenliği hizmeti, donanım ve yazılım teknolojilerini (bilgili güvenlik analistleri, avcılar, olay yanıtlayıcıları vb. kaynaklar dahil) içeren ve işletmenizin ağınızı hedef alan tüm potansiyel tehditlere yanıt vermek üzere tasarlanmaktadır. Bu hizmetin içerisinde koruma, algılama ve müdahale yer almaktadır.

SANALLAŞTIRMA ve BULUT ÇÖZÜMLERİ

Sanallaştırma, bilgisayar işletim sistemi, bilgisayar ağ kaynağı ya da depolama cihazının fiziksel yerine sanal bir sürümünü oluşturur. Sanallaştırma hizmetimizin amacı kullanıcıya bir soyutlama tabakası sunarak kullanıcıyı kaynaklardan soyutlamaktır; böylece kullanıcı ve kaynaklar arasına bir mantık katmanı eklenmiş oluruz.

ÖZEL YAZILIM ÇALIŞMALARI

Özel yazılımın en büyük avantajı her işletmenin hem farklı iş organizasyon şekilleri hem de farklı iş yapış şekilleri bulunması sebebiyle, işletmelerin ortak özellikleri baz alınarak hazırlanan standart yazılımlar problemleri çözmede yüzeysel çözümler sunmaktadırlar. Bu nedenle işletmeler uluslararası ve yerel işletmelerle rekabette özel yazılım avantajlarını kullanıp rakiplerinden farklılaşarak karlılıklarını artırırlar.

SIZMA TESTLERİ

Deskport sızma testi, işletmeniz içinde belirlediğimiz bilişim sistemlerindeki mantık hataları ve zafiyetleri tespit edip, söz konusu güvenlik açıklıklarının kötü niyetli kişiler tarafından istismar edilmesini önlemek ve sistemleri daha güvenli hale getirmek için gerçekleştirmiş olduğumuz güvenlik testleridir. Sızma testleriyle işletmenizin ne kadar güvenlik eksikliğine sahip olduğunu ve bu yöntemleri düzenlemek için çabalarız.

FELAKET KURTARMA ÇÖZÜMLERİ

Felaket Kurtarma olarak da bilinen Disaster Recovery, kurumsal iş uygulamalarınızın kesintisiz çalışması ve verilerinizin kaybolmaması için tüm sistem ve bilgilerin farklı lokasyonda yer alan veri merkezinde kopyalandığı bir hizmettir. Yedekleme olarak görünen bu hizmet anlık verilerinizin dışında güvenli olarak saklanan çözüm şeklidir. Bu servis hizmetini güvenli bulut sunucularımızda veya fiziksel sunucularımızda barındırmaktayız.

DESTEK

Deskport en zor anlarında yanında olacaktır.

Bilgi Teknolojileri Güvenlik Danışmanlığı ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.